ŠTVORGÓLOVÝ SKVORTSOV A PERFEKTNÁ ATMOSFÉRA NA ZÁPASE S POĽSKÝM SANOKOM

V sobotu 27. januára sa na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote konalo medzinárodné hokejové stretnutie 2. ligy mužov, v ktorom HKM Rimavská Sobota privítala hostí z poľského Sanoka. KH 58 Sanok je nováčikom ligy a určite nepatrí k outsiderom. Ich domáce zápasy zaznamenávajú najväčšiu návštevnosť ligy. V prvom vzájomnom zápase v Poľsku sme tesne prehrali 4:3. Sobotný zápas bol posledným zápasom základnej časti a išlo v ňom o veľa, nakoľko je to v strede tabuľky veľmi vyrovnané a každý si chce do playoff zariadiť čo najvyššie umiestnenie.

Zápas sa začal vo vysokom tempe, ktoré pokračovalo po celý čas. Hral sa kvalitný a napínavý hokej s množstvom šancí. Na štadióne panovala perfektná atmosféra, ktorú dopĺňal výborný výkon oboch mužstiev. Skóre otvorili domáci hokejisti v polovici prvej tretiny po góle Skvortsova. Pred koncom prvej tretiny bola Soboťanom ponúknutá presilovka o dvoch hráčov, ktorú dokázali využiť. Do streleckej listiny sa opäť zapísal Skvortsov, keď prihrávku Dmitrieva trafil z prvej a vymietol pavučinu v ľahom rohu brány. V polovici druhej tretiny domáci zužitkovali ďalšiu presilovku a Skvortsov už zaznamenal hetrik, po ktorom ľade pristálo niekoľko čiapok. Sám s pukom prešiel zo stredného pásma cez dvoch hráčov a prekonal brankára hostí. O minútu sa podarilo hosťom z Poľska skorigovať stav na 3:1, keď Dobrzyňski trafil odkrytú časť Križanovej brány. Dve minúty pred koncom druhej tretiny získal puk v obrannom pásme Domaev, ktorý sa následne rútil spolu so Skovrtsovom na bránu a druhý menovaný následne zaznamenal už štvrtý gól zápasu. V úvode tretej tretiny Zorvan stanovil konečné skóre zápasu na 5:1, keď dotlačil puk do brány. Následne už k zmene stavu nedošlo a zápas sa už len dohrával. Soboťania ešte zaznamenali niekoľko šancí. Najväčšiu určite zahodil Fekiač, ktorý prestrelil prázdnu bránu.

Tento atraktívny zápas si našiel veľkú pozornosť aj v rade divákov, ktorí prišli na štadión naozaj vo veľkom množstve. Chlapcov hnali vpred aj dva fankluby. Jeden domáci a taktiež aj fanklub hostí, ktorý sa tiež nenechal zahanbiť. Všetkým zúčastnením patrí poďakovanie za neutíchajúce fandenie.

Momentálne ešte nepoznáme konečnú tabuľku, nakoľko ešte stále nie je vyriešený zápas s Liptovským Mikulášom. Do prvého kola play-off nám tak môže vyjsť buď HK 2016 Trebišov alebo opäť KH 58 Sanok. S istotou už môžeme povedať, že prvý zápas 3.2. odohráme na ľade súpera a druhý, poprípade aj tretí, na domácom ľade počas víkendu 10. a 11.2.

HKM Rimavská Sobota – HK 58 Sanok 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly HKM: 11. Skvortsov (Domaev, Dmitriev), 19. Skvortsov (Dmitriev, Škantár), 29. Skvortsov (Zorvan, Dmitriev), 38. Skvortsov (Domaev, Škantár), 42. Zorvan (Fekiač, Nociar)

Strely: 42:26.

Vylúčenia: 3:8.

Presilovky: 2:0.

Oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Vido – Staššák, Kurčík.

Diváci: 500

Zostava HKM: Križan – M. Slovák, Nociar, Škantár, Kulišek, Matúška, Hecl – Filipiak, J. Slovák, Šagát – Skvortsov, Dmitriev, Domaev -  Zorvan, Fekiač, Buda – Fiľov, Juraštík.