VIDEO: Muži opäť bodovali na domácom ľade.

V sobotu 28. novembra sa muži HKM Rimavská Sobota predstavili pred domácim publikom proti HK Brezno. Po minulo týždňovom úspechu v Sabinove, kde sme mimochodom vyhrali po predĺžení, boli chlapci opäť motivovaní predviesť najlepší výkon, aj keď v oklieštenej zostave. Súperom im bolo mužstvo z Horehronia, ktoré sme už v tejto sezóne zdolali v pomere 4:7. 

Zápas sa rozbiehal veľmi pomaly a aj počas celého stretnutia vládlo kľudnejšie tempo. Súper sa javil v úvodnom dejstve mierne zaspatý, čomu nasvedčuje aj pomer striel 14:3. Ako prvý sa do streleckej listiny zapísali domáci, o čo sa postaral Marek Heckl. Kadencia striel Soboťanov sa zvyšovala a už o pár minút prekonal brankára Brezna Ján Blaško. Prvá tretina sa skončila za stavu 2:0 v prospech domácich, no ešte stále to nebol rozhodnutý zápas. V druhom dejstve sa súper prebral a sily na ľade boli vyrovnané, no ani jednému mužstvu sa nepodarilo skórovať. Približne v polovici stretnutia hráč Brezna slovne napadol rozhodcu a ten mu udeli osobný trest, ktorý nebol v zápase posledný. Po druhej tretine sa už tradične konala súťaž na ľade, no opäť sa nikomu nepodarilo vyhrať hlavnú cenu. Mrzí nás, že návštevnosť bola oproti predchádzajúcim zápasom nižšia, čo mohlo spôsobiť deprimujúce počasie, ktoré vládlo v tom čase. Tretia tretina, ktorú si môžete pozrieť vo video zázname, už bola o góly zaujímavejšia. Kolotoč gólov začal už od začiatku. Ako prvý začali domáci, ktorý sa blisli gólom Simona Iványiho, ktorý dopracoval odrazený puk od brankára až do brány. V zápätí odpovedal gólom hráč Brezna Pinka, ktorý mimochodom v predchádzajúcich sezónach hájil farby Rimavskej Soboty. O pár minút zvýšil náskok domácich Denis Nociar po tečovaní strely Jána Slováka. Denis Nociar sa v minulej sezóne predstavil v slovenskej univerzitnej reprezentácii a zúčastnil sa vrcholného podujatia v Španielsku. Náskok Soboťanov nezvádol ďalší hráč Brezna, ktorý protestoval proti rozhodnutiam rozhodcu a bol mu uložený osobný trest do konca stretnutia. V zápätí hostia skórovali, čo sa nepozdávalo trénerovi domácich a vyžiadal si oddychový čas, ktorý pravdepodobne prospel ku gólu Rastislava Matúšku. Minútu pred koncom okorenila zápas menšia šarvátka, ktorú vyprovokoval domáci Peter Filipiak. Brezňanci mali príležitosť skoórovať v presilovke čo aj využili a rozhodli o konečnom výsledku 15 sekúnd pred koncom. Soboťania si týmto výsledkom poistili pozíciu na štvrtej priečke a delí ich už len bod od tretieho Sabinova.

 

HKM Rimavská Sobota - HK Brezno 5:3 (2:0, 0:0, 3:3)

 

Góly HKM: Marek Heckl (Michal Šagát, Rastislav Matúška), Ján Blaško (Ján Slovák, Simon Iványi), Simon Iványi (Michal Slovák, Marek Heckl), Denis Nociar (Ján Slovák, Michal Šagát), Rastislav Matúška (Ján Báti, Michal Šagát)

Strely: 46:29

Trestné minúty: 16:48

Rozhodovali: Peter Sýkora - Michal Šimaľ, Erik Šebeň

Divákov: 203

Zostava HKM: Vladimír Korytár, Ján Krahulec - Ján Báti, Ján Blaško, Richard Fiala, Peter Filipiak, Marek Heckl, Simon Iványi, Rastislav Matúška, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Michal Slovák, Ján Slovák

Video záznam 3. tretiny a pár fotografií nájdete na: https://www.rimava.sk/video/hokej-muzi-na-domacom-lade-zabodovali/

 

Tabuľka po 12. kole:

P.č. TÍM PZ V VP PP PP SKÓRE BODY
1. MŠK HVIEZDA Dolný Kubín 10 8 0 0 2 55 : 19 24
2. MHK 32 Liptovský Mikuláš ''B'' 10 6 0 2 2 47 : 42 20
3. HK Sabinov 10 5 1 1 3 38 : 30 18
4. HKM Rimavská Sobota 10 5 1 0 4 43 : 36 17
5. HK Brezno 11 3 1 1 6 41 : 59 12
6. HC REBELLION Gelnica 10 2 2 1 5 38 : 46 11
7. MHK Ružomberok 11 2 0 0 9 32 : 62 6


Ostatné výsledky 12. kola:

MHK Ružomberok - MŠK HVIEZDA Dolný Kubín 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)

HC REBELLION Gelnica - MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:6 pp (4:4, 1:1, 1:1, 1:0)

HK Sabinov - voľno

 

Najbližšie sa muži HKM Rimavská Sobota predstavia na ľade staro-nového účastníka suťaže HC REBELLION Gelnica 5. decembra o 17:30 na Zimnom štadióne P. Bindasa v Gelnici. Pred domácim publikom sa ukážeme 12. decembra o 17:00 proti lídrovi súťaže MŠK HVIEZDA Dolný Kubín.

                                                                 

www.hkmrs.webnode.sk