O víťazovi prvého zápasu v roku 2016 rozhodovali posledné sekundy.

Na svoj premiérový zápas v roku 2016 nastúpili muži HKM Rimavská Sobota na súperovom ľade proti zálohe Liptovského Mikuláša, ktorý patrí k výkonnostne kvalitnejším súperom a v tejto sezóne sa nám ich ešte nepodarilo zdolať. V prvom zápase sme im podľahli 6:4. V druhom vzájomnom stretnutí v domácom prostredí sme sa im pokúšali prehru odplatiť, no aj napriek výbornému výkonu sme prehrali 4:5. 

Tento zápas nám mohol pomôcť aby sme sa konečne dotiahli na tretiu priečku, no bohužiaľ sa to nepodarilo a súper z Liptova sa nám vzdialil na rozdiel šiestich bodov. Keďže zápas prebiehal v nevyhovujúcom čase, nedovoľovalo nám zostaviť tím, ktorý by bol schopný jednoznačne zdolať tak kvalitného súpera a nastúpili sme len s dvoma formáciami. Aj napriek početnej nevýhode oproti súpera sme mu boli vyrovnaným mužstvom. 

Prvý gól zápasu sa zrodil až v polovici prvej tretiny a jeho autorom bol hráč Rimavskej Soboty Marek Hecl, ktorý po prihrávke Jána Slováka prekonal súperovho brankára. O tri minúty súper vyrovnal a následne sa dostal aj do vedenia zásluhou Pidu a Oravca. Pred koncom prvého dejstva sme dokázali vyrovnať, o čo sa zaslúžil Michal Šagát. V úvode druhej tretiny sme mali k dispozícií dve presilovky, no ani jednu sa nám nepodarili využiť. V čase 26:49 sa súper dostal pred našu bránu a prekonal brankára opäť zásluhou Pidu. O pár sekúnd sa nám podarilo vyrovnať, kedy svoj druhý gól v zápase strelil Michal Šagát. V polovici druhého dejstva sa súperovi opäť podarilo navýšiť skóre na 4:3 zásluhou Koniara. Po piatich minútach hry záverečnej tretiny sme mali k dispozícií presilovku, ktorú sme v jej závere využili. O gól v presilovke sa postaral Marek Fiľo a bol to jeho prvý gól za mužov v jeho kariére. Následne rozhodca vylúčil naraz dvoch našich hráčov a dve minúty sme museli hrať v početnej nevýhode o dvoch hráčov. Presilovku súpera sme zvládli, no ubralo nám to množstvo síl, ktoré nám v závere chýbali. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času za stavu 4:4 sa nám naskytla najvačšia príležitosť zápasu v podobe presilovky. Všetci už tušili, že domov pôjdeme minimálne s jedným bodom. No opak bol pravdou a tridsať sekúnd pred koncom sa súper aj napriek početnej nevýhode dostal pred našu bránku a Koniar skóroval, čím rozhodol o konečnom výsledku stretnutia v ich prospech.

Najbližší víkend budú mať Soboťania voľno a následne sa predstavia pred domácim publikom 16. januára o 17:00 proti mužstvu HK Sabinov, ktorý úraduje na druhej priečke, no túto sezónu nás ešte nezdolali. Veríme, že sa im to opäť nepodarí a pozývame všetkých hokejových priaznivcov na výborný hokej.

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš ''B'' - HKM Rimavská Sobota 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Góly HKM: Marek Heckl (Ján Slovák), Michal Šagát (Ľubomír Bačkor, Ján Slovák), Michal Šagát (Jakub Škantár, Ľubomír Bačkor), Marek Fiľo (Rastislav Matúška, Peter Filipiak)

Strely: 36:24

Trestné minúty: 8:8

Rozhodovali: Martin Mihaľov - Michal Vall, Mgr. Marián Znak

Zostava HKM: Jaroslav Melna - Ľubomír Bačkor, Peter Filipiak, Richard Fiala, Marek Fiľo, Marek Heckl, Rastislav Matúška, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák

 

Tabuľka po 16. kole:

P.č. Tím Z V Vp Pp P Skóre B
1 MŠK HVIEZDA Dolný Kubín 14 11 0 0 3 75 : 28 33
2 HK Sabinov 14 8 2 1 3 57 : 43 29
3 MHK 32 Liptovský Mikuláš ''B'' 13 8 0 2 3 58 : 57 26
4 HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 14 6 1 0 7 61 : 54 20
5 HK Brezno 14 4 1 2 7 54 : 72 16
6 HC Rebellion Gelnica 13 3 2 1 7 50 : 60 14
7 MHK Ružomberok 14 2 0 0 12 39 : 80 6

 

Ostatné výsledky 16. kola

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín - HK Brezno 5:0 - kontumačne (Brezno sa kvôli poruche autobusu nedostavilo na zápas)

MHK Ružomberok - HK Sabinov 3:4 (2:3, 1:1, 0:0)

HC REBELLION Gelnica - voľno

                                                                 

www.hkmrs.webnode.sk